Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği yalnızca dişlerin estetiği ile değil, yüzdeki bütün unsurların birbirleri ile uyumu ve bunun bir parçası olarak güzel ve doğal bir gülüş tasarımı ile ilişkilidir. Estetik ve güzellik algısı objektif olmayıp değişkenlik gösterdiği için gülüş tasarlarken her zaman kişilerin beklentileri doğrultusunda çalışıp, onlara mutlu olacakları bir gülümseme vermeyi hedefliyoruz.

Kliniğimize başvuran hastalarda, öncelikle hastalarımızın şikayet ve ihtiyaçlarını dinleyip durum değerlendirmesi yapılmaktadır. Detaylı bir değerlendirme yapabilmek amacıyla hastalarımızdan öncelikle röntgen ve fotoğraf kayıtları alınıp, dijital tarama ile ağız içindeki durum dijital ortama aktarılır. Sonrasında ihtiyaçlar detaylı olarak belirlenip, hem dijital olarak hem de klinik ortamında mock-up uygulaması ile gülüş tasarımı yapılır. Böylelikle finalde ulaşmak istediğimiz estetik gülüş tedavinin en başında belirlenir ve tasarlanan sonuca ulaşmamızı sağlayacak tedavi yöntemleri net olarak seçilir.

Estetik diş hekimliği uygulamalarında interdisipliner bir yaklaşım tedavi başarısı için son derece önemlidir. Gerekli olan durumlarda protetik diş tedavisi, dişeti estetiği uygulamaları ve dişeti cerrahisi, ortodontik tedavi, çene cerrahisi ve implant uygulamaları gibi pek çok farklı alanda değerlendirme yapılarak, kişiye özel bir tedavi planı oluşturulur.

Oluşturulan tedavi planı kapsamında, porselen laminate veneer (yaprak lamina), zircon alt yapılı tam seramik restorasyonlar, lityum disilikat (e-max) seramik uygulamaları ile diş dokuları maksimum oranda korunarak doğal ve yüz ile uyumlu estetik bir gülüş elde edilir. Doğal bir görüntü elde edebilmek için doğru materyal seçimi son derece önemlidir. Materyalin ismi ve popülerliğinden daha mühim olan, doğru materyalin doğru yerde kullanılmasıdır.

Gülüş tasarımında kullanılan tam seramik materyaller zaman içerisinde renk değişikliğine uğramaz. Doğru bir ağız bakımı ile çok uzun yıllar aynı şekliyle, sorunsuz olarak kullanılabilir.