Dr. Dt. Melih Yıldız | Dt. Beyza Yıldız | Dentavenue Diş Kliniği | TEDAVİLER
1724
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1724,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

TEDAVİLER

Neler Yapıyoruz?

Kliniğimizde Uygulanan Tedaviler

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Gülüş tasarımı dişlerin renk ve şekillerinin, diş eti uyumlarının kişinin yüzü ve karakteri ile uyumlu olacak şekilde yeniden düzenlenerek, kişiye özel bir gülüş oluşturulmasıdır. Gülüş tasarımı yapılırken diş hekimliği uygulamalarının yanı sıra kişinin fotoğraflarının çekilmesi ve bilgisayar ortamında fotoğrafların analizleri yapılmaktadır.

ÇENE EKLEMİ TEDAVİSİ

Baş ağrısı, çene ağrısı, ağız açıp kapatırken kısıtlılık veya takılmaların olması, yemek yerken çeneden ses gelmesi gibi belirtileri olan, diş sıkma veya gıcırdatma (bruksizm) ile birlikte görülebilen rahatsızlıklardır. Tedavisinde uyku sırasında dişlerin üzerine takılan plaklardan yararlanılır. Gerektiğinde yardımcı olarak ilaç tedavisi uygulanır.

ORTODONTİ

Ortodonti dişlerin ve çene kemiklerinin düzensizliklerinin tedavisi ile ilgilenen uzmanlık dalıdır. Dişlerdeki çapraşıklıklar ve çene kemikleri arasındaki uyumsuzluklar çok çeşitli nedenlerle oluşabilmektedir. Ortodontik tedavinin amacı çenelerin ve dişlerin ilişkilerini düzelterek optimum fonksiyonun ve estetik bir gülümsemenin sağlanmasıdır.

DİŞ PROTEZİ UYGULAMALARI

Diş eksiklikleri nedeniyle kaybedilen fonksiyon ve estetiğin geri kazanılması amacıyla yapılan uygulamaları kapsar. Diş protezleri vakaya göre yumuşak doku, diş veya implantlardan destek alınarak hazırlanabilir, sabit veya takıp çıkarılarak kullanılan çeşitleri vardır.

İMPLANT

Bir veya birden fazla diş eksikliklerinde meydana gelen boşlukların tamamlamasında, geride kalan diş ve kemik dokularına zarar vermeden yapılan uygulamalardır.

AĞIZ DİŞ ve ÇENE CERRAHİSİ

Ağız, diş ve çevre dokulara zarar veren gömük dişlerin, kist ve benzeri oluşumların tedavilerini kapsar.

PERİODONTOLOJİ (DİŞ ETİ TEDAVİLERİ)

Dişleri çevreleyen dokuların hastalıkları ve tedavisi ile ilgilenen alandır. Plak ve diş taşı oluşumuna bağlı başlangıç seviyesindeki rahatsızlıklardan, diş eti çekilmesi ve kemik yıkımına kadar değişen derecelerdeki hastalıkların tedavisi ile ilgilenir. Estetik bir gülümsemede diş etlerinin sağlığı ve seviyeleri çok önemlidir.

DİŞ BEYAZLATMA

Diş beyazlatma dişlerin mevcut rengini beyazlatmak için kullanılan estetik bir çözümdür. Çeşitli nedenlerle renkleşmiş dişleri beyazlatmak veya dişlerin kendine özgü rengini birkaç ton açmak için uygulanabilir.